

Klub vodáků Čochtan Plzeň, pobočný spolek SVoČR

Pramicová sezóna zahájena.
O víkendu 25.–26. 4. jsme se zúčastnili prvního pohárového závodu P5 a rozhodně to stálo za to! ![]()
Posádka Amazonky vybojovala v kategorii starší žáci krásné 1. místo, a to po opravdu tvrdém a napínavém závodě. Ve stejné kategorii si posádka No name dojela pro pěkné 4. místo.
Naši nejmladší závodníci při jejich 1. závodech v kategorii mladší žáci obsadili skvělé 6. místo a zaslouží velkou pochvalu za svůj výkon. Především ve sjezdu byli famózní, na střelnici si vedli perfektně. ![]()
Dařilo se i trenérkám – Verča, která závodila se svou posádkou v kategorii mužů, vybojovala 2. místo, a Lucka si v kategorii žen dojela pro 1. místo. ![]()
Počasí nám přálo, atmosféra byla skvělá a celý víkend jsme si maximálně užili.
Moc
děkujeme za skvělé závody!
https://www.rajce.idnes.cz/anickanovo7/album/zavody-steti-2026 ![]()







Jarní raftové soustředění v Českém Vrbném jsme si nenechali ujít. Z Plzně jsme v pátek vyjížděli za sněhové nadílky, při 0°C 🙁
Děti byly skvělé. I přes nepříznivé počasí se do tréninků vrhly s vervou.
Víkend naštěstí přinesl příznivější počasí a tréninky probíhaly nepřetržitě v blocích. Na odpočinek i relax se čas také našel. Vyzkoušeli jsme si sprint, velmi zábavný raft cross, slalom. Někdo se i pěkně vykoupal 🙂
Byli jsme u tréninků české repre juniorů, kteří se připravovali na Mistrovství světa v raftingu R4 v kategoriích do 19 a do 23 let ve francouzském Pau.




22. – 25. 1. 2026 Od čtvrtka 22. 1. jsme se účastnili tradičního zimního vodáckého soustředění na Vysočině, ve Třech studních s tématem “Zimní olympijské hry”. Letos zde byla výjimečná atmosféra, vzhledem k probíhajícímu světovému poháru v biatlonu v nedaleké Vysočina Aréně v Novém městě na Moravě. Fanoušci byli na každém kroku a fandění bylo slyšet nejen na nedalekou sjezdovku Harusák, ale i na běžkařské tratě, kde jsme trénovali.
Všichni nadšeně sportovali nejen na lyžích. Soutěžilo se v disciplínách v duchu olympijských her. V sobotu jsme měli profesionální tématickou přednášku “Vodní záchrana” od brněnských záchranářů přímo v bazénu a co bylo důležité, vše jsme si mohli pod jejich vedením vyzkoušet přímo v bazénu.
Večer bylo vyhodnocení dezertů ve skleničkách, které jsme měli dovézt. Dezerty byly skvělé a těžko vybírat ty nejlepší. Ale na to dohlédla odborná porota. V neděli jsme jeli do bazénu, kde se uskutečnily závody ve štafetovém plavání. Po obědě vyhlášení výsledků z celého soustředění a pak už jsme se všichni rozjeli domů.
Tak na jaře AHOJ NA VODĚ.



Další sezóna zimního plavání zahájena v bazénu VŠ Slávie v Plzni na Lochotíně. Opět mámě to štěstí a spolupracujeme se známou a dlouholetou trenérkou plavání plaveckého klubu VŠ Slávie paní Kielbergerovou. Pro zkušenější plavce jsou připraveny tréninky kondičního a zdokonalovacího plavání. Naši Čochtánci se učí plavat.
V Českém Vrbném jsme si užili podzimní raftové soustředění. Děti makaly s nasazením, energií a úsměvem, což všechny potěšilo. Měly vedení trenérů, či samotných závodníků české reprezentace v raftingu U19, U23. Byli bychom rádi, kdyby si odnesly zážitky, vzpomínky, ale i základní techniku, záběry atd., co se během 3 dnů naučily. Každopádně máme radost, že si to užily, tedy podle reakcí a hlavně se jim vždy nechtělo z vody💓 přes chladné, i když nakonec slunečné počasí. #rafting #výzva #adrenalin #pokora
















Další ročník Krumlovského vodáckého maratonu máme za sebou https://www.krumlovskymaraton.com . V sobotu 11. 10. za náš klub závodily v žákovském maratonu na pramicích P5 3 posádky. Z celkem 12ti posádek naše Amazonky tuto kategorii vyhrály. Další naše dvě posádky se umístily na krásném 6. a 7. místě. Kategorii žen jsme letos reprezentovaly z pozice doprovodné lodi s našimi drahými vodačkami z klubu vodáků Deli – Lovosice.
Poslední zahájení výjezdu na závod pro některé neskončil zrovna růžově, ale v sobotu na vodě vše proběhlo skvěle. Všem dětem, dospělákům, rodičům a doprovodu děkujeme.
A pozor také potřetí se závodu na pramici P5 účastnil sám pan prezident Petr Pavel se svojí posádkou, o čemž informovala všechna česká média.
Za rok 10. 10. 2026 AHOOOOJJJ!
Prezident Petr Pavel s ochrankou absolvovali vodáckých maraton – iDNES.cz
Prezident Pavel splouval Vltavu. Připojil se k vodákům na Krumlovském maratonu – Deník.cz
Petr Pavel na Krumlovském vodáckém maratonu | Blesk.cz








Opět jsme byli součástí dalšího ročníku oblíbeného sportovního festivalu, který se každoročně koná v amfiteátru za OC Plaza. Letos jsme byli na stanovišti č. 39 hned u vody vedle asfaltového hřiště.
Na Mži jsme přivítali spoustu zájemců o vodácké sporty. Všichni, kdo měli zájem se mohli svézt ať už sami (ti zkušenější) anebo s naším doprovodem na kajacích, kánoích a pramicích. Věk nebyl rozhodující a bylo úžasné pozorovat nejen malé vodáčky v doprovodu rodičů, ale i mládežníky nebo starší a pokročilé vodáky, jak si užívají plavbu na lodích. Zapůjčení vodáckého vybavení bylo samozřejmostí.
Přestože počasí nebylo úplně ideální, zájem o vodácký sport byl jako v loňském roce obrovský.
Spousta zájemců se s námi přišlo svézt opakovaně a my jsme moc rádi, že se všem u nás tak líbilo!
Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další ročník.
Děkujeme za přízeň.




Po prázdninách začínáme opět pilně trénovat!
První tréninky budou vždy ve čtvrtek 4. a 11. září 2025. Další termíny budeme upřesníme během září.
© 2026 KV Čochtan Plzeň
Šablonu vytvořil Anders Noren — Nahoru ↑